سال ها پیش عموم مردم فكر می‌كردند كه می‌توان با استفاده از آزمون های مختلف سنجش هوش، بهره هوشی افراد را سنجید. اگر در این آزمون‌ها كسی رتبه بالاتری می‌گرفت به این معنی بود كه فرد باهوشی است ...

سال ها پیش عموم مردم فكر می‌كردند كه می‌توان با استفاده از آزمون های مختلف سنجش هوش، بهره هوشی افراد را سنجید. اگر در این آزمون‌ها كسی رتبه بالاتری می‌گرفت به این معنی بود كه فرد باهوشی است و فرصت‌های خاصی در زندگی دارد و اگر رتبه‌اش پایین بود به این معنا بود كه فرد، گیرایی كندی دارد و فرصت‌های كمتری در اختیارش قرار می‌گیرد. اما نظریه های جدید روان شناختی اعتقاد دیگری دارند و مطرح می کنند که هوش عمومی كه معمولا از طریق تست هوش سنجیده می‌شود معیار مناسبی برای سنجش قابلیت‌های یك شخص نیست. 

تست هوش شاید در پیش‌بینی موفقیت شما در موضوعات درسی مدرسه مؤثر باشد ولی در اندازه‌گیری توانایی شما در نوشتن یك سمفونی، برنده شدن در یك رقابت مشاعره، برنامه‌نویسی كامپیوتر ی، یادگیری یك زبان خارجی یا علاقه مندی شما به ورزش یا موضوعات طبیعی ، چندان قدرتمند عمل نمی‌كند. پس بهتراست به جای پرسیدن این سوال كه: «شما چقدر باهوش هستید» سوال صحیح تری بپرسیم مبنی براینکه «هوش شما چطور است؟» یا چه نوع هوشی در شما قوی تر است ؟

ما به طور غریزی می‌دانیم كه نحوه درس خواندن ما در مدرسه تعیین‌كننده میزان موفقیت ما در زندگی نیست و هركدام از ما خیلی از آدم‌های باهوش را می‌شناسیم كه در زندگی به جایی نرسیده‌اند و به راحتی نمی‌توان باور كرد كه موفقیت شخصیت‌هایی مثل موتزارت، هنری فورد، گاندی یا ادیسون صرفا در نتیجه بهره هوشی بالایشان بوده است.

نظریات جدید این ایده را در مورد هوش ارائه می‌دهد كه همه ما به شكل‌های متفاوتی باهوش هستیم و موفقیت در نتیجه پالایش و استفاده مكرر از استعدادهایی است كه از آنها برخورداریم. همه ما از تركیب منحصر به فرد هوش های چند گانه ای برخوردارهستیم كه از طریق آنها با دنیای اطرافمان ارتباط برقرار كرده و آرزوهایمان را برآورده می‌كنیم.

مرکز استعدادیابی فرزندان برتر پس از سال ها تحقیق و پژوهش در این زمینه فضای کاملا مناسبی را برای کشف هوش های برتر و استعدادهای خاص کودکان 3 تا 6 سال فراهم کرده است .در این دوره آموزشی تخصصی حواس پنج گانه کودک کاملا در گیر آموزش می شود در نتیجه کودک هر آنچه را که می آموزد از خاطر نمی برد که به این روش ، آموزش ماندگار می گویند. کودک در این سیستم آمورشی با مواجه شدن با غرفه ها یا فضاهای مختلف تجربه های گوناگونی را بدست می آورد و عملکردهای متفاوتی را از خود نشان می دهد مجموعه ای از این اطلاعات در مدت یک سال نشان دهنده ویژگی ها واستعدادهای کودک می باشد.

در پایان دوره به کودک گواهینامه ای اعطا می شود که مشخص می کند که هوش های برتر او در چه زمینه ای است ، در چه مهارتهایی ، در چه رشته های تحصیلی ، و در چه مشاغلی به بهترین شکل ممکن می تواند عملکرد داشته باشد . در اصل دور نمایی ازآینده کودک در اختیلر شما قرار می گیرد تا او را در مسیر در ست قرار داده و از ذات و درونیات حقیقی خودش به طور کامل استفاده کند.

افزودن دیدگاه جدید