موسسه فرزندان برتر با 15 سال سابقه

سال ها پیش عموم مردم فكر می‌كردند كه می‌توان با استفاده از آزمون های مختلف سنجش هوش، بهره هوشی افراد را سنجید.

اگر در این آزمون‌ها كسی رتبه بالاتری می‌گرفت به این معنی بود كه فرد باهوشی است و فرصت‌های خاصی در زندگی دارد و اگر رتبه‌اش پایین بود به این معنا بود كه فرد، گیرایی كندی دارد و فرصت‌های كمتری در اختیارش قرار می‌گیرد.

اما نظریه های جدید روان شناختی اعتقاد دیگری دارند و مطرح می کنند که هوش عمومی كه معمولا از طریق تست هوش سنجیده می‌شود معیار مناسبی برای سنجش قابلیت‌های یك شخص نیست.

.

بهترین روش آموزش و پرورش کودک

یافتن استعداد و علاقه کودکان

هر انسانی با یکی از استعدادهای هشت گانه به دنیا می آید، افرادی که در مسیر استعداد خود حرکت می کنند انسان های پویاتر و شادتری هستند و رضایتشان از خویشتن مثال زدنی است.

هوش های هشت گانه گاردنر

بدنی جنبشی
افراد دارای چنین هوشی، بسیار مستعد داشتن واکنش های غریزی شجاعانه هستند.
منطقی ریاضی
این نوع هوش، به معنای توانایی مغز در کار با اعداد و ترتیبهای منطقی است.
میان فردی
این کودکان نه تنها با همکلاسان خود کنار می آیند، بلکه می توانند حالات و نیازهای دیگران -از جمله بزرگسالان - را به خوبی تشخیص دهند.
درون فردی
این دسته از کودکان قادرند حواس خود را شناسایی نموده و درجات مختلف یک احساس بخصوص را تشخیص دهند.
زبانی کلامی
این هوش، اساس توانایی در اطلاع رسانی موثر، ترغیب نمودن، مباحثه، تدریس و سرگرم نمودن است.
بصری فضایی
این هوش قابلیت تصور و تجسم ذهنی را به وجود می آورد که معمول ترین شغل برای چنین افرادی عکاسی و هنر است.
هوش موسیقیایی
این هوش با توانایی درک و ایجاد ریتم و ملودی سر و کار دارد.
هوش طبیعت‌گرا
این افراد سازگاری بیشتری با طبیعت دارند و معمولاً به پرورش، کشف محیط و یادگیری دربارهٔ موجودات علاقه‌مندند

سال ها پیش عموم مردم فكر می‌كردند كه می‌توان با استفاده از آزمون های مختلف سنجش هوش، بهره هوشی افراد را سنجید.

اگر در این آزمون‌ها كسی رتبه بالاتری می‌گرفت به این معنی بود كه فرد باهوشی است و فرصت‌های خاصی در زندگی دارد و اگر رتبه‌اش پایین بود به این معنا بود كه فرد، گیرایی كندی دارد و فرصت‌های كمتری در اختیارش قرار می‌گیرد.

اما نظریه های جدید روان شناختی اعتقاد دیگری دارند و مطرح می کنند که هوش عمومی كه معمولا از طریق تست هوش سنجیده می‌شود معیار مناسبی برای سنجش قابلیت‌های یك شخص نیست.

پرفورمنس آرت را به فارسی هنر اجرا یا پویشی نمایش گون نیز ترجمه و تفسیر کرده اند، این هنر اجرایی است به شکل زنده، چند وجهی و همزمان چند بعدی که از تلفیق و بکارگیری هنرهای تجسمی، نمایش و موسیقی، حرکت و رقص و در برخی از آنها از رسانه و ویدیو آرت نیز استفاده می شود.

در این نوع اجرا و پویش هنری، ارتباط بین بیننده و اجرا کننده حایز اهمیت می باشد به این علت که علاوه بر بستر و طرحی که از قبل آماده و طراحی میشود بخشهایی توسط تعامل بین اجراکننده و بینندگان و همچنین مشارکت دادن آنها در روند اجرا، پویش خودجوش و فی البداهه ایی خلق میشود که می توان به شکل خلاقانه به آن جهت داد و رخدادها و اتفاق هایی بدیع را حین اجرا بوجود آورد.

این هنر محدودیت زمانی و مکانی ندارد.

این هنر تلفیقی از حرکات ورزش نرم و درونی تای چی و نیز حرکات درمانی چی کنگ میباشد که بصورت بازی با کودکان 3 تا 6 سال اجرا می شود.

ورزش تای چی زیر مجموعه ورزش ووشو و یکی از درونیترین هنرهای رزمی در دنیا میباشد و بدلیل فواید این ورزش بر سلامتی جزو طب های کل نگر در دنیا محسوب میشود.

چی کنگ که علم بسیار گسترده و وسیعی میباشد سعی در شناخت و گردش انرزی چی در بدن دارد و نیز یک روش درمانی از طریق حرکات ورزشی می باشد. هنر تمرکزی تعادلی تای چی چی کنگ با کودکان 3 تا 6 سال از طریق ساده سازی کردن حرکات و با أهداف زير کار میشود.

بحث فواید و اثرات مثبت آموزش شطرنج بسیار گسترده است و به چند مورد خلاصه نمی شود، اما از شاخص ترین اثرات مثبت آن می توان به فعال کردن نیمکره غیر فعال مغز، تقویت حافظه، بالا بردن سرعت محاسبه و پردازش مغز، گسترش عمق محاسبات در مغز، بالا بردن قدرت خلاقیّت ذهنی، تقویت قدرت تصمیم گیری صحیح، بالا بردن حس اعتماد به نفس، تقویت حس خود شناسی و ده ها مورد دیگر اشاره کرد.

بنر مربعی 5 (آموزش)

بنر مربعی 4 (مشاوره)

بنر مربعی 3 (کتاب)

بنر مربعی 2 (ویدئو)

بنر مربعی 1 (پادکست)

خانواده ها درباره فرزندان برتر چه می گویند؟

فرناز فراهانی درباره فرزندان برتر فقط یه جمله می شه گفت
از اینکه پسرهام در موسسه فرزندان برتر هستند خیالم راحت هست چون کارشون علمی و درست است، کارگاه های مادر و کودک خانم صدیقیان رابطه خانوادگی مارو بهتر کرده
آسیه شهسواری از اینکه دخترم رو موسسهی دارم میبرم که مدیرش بهترین مربی ها و شهرستان رو آموزش دادند، دیگه خیالم خیلی خیلی راحت میشه که مربیان و کارمند هایی که اونجا در حال فعالیت هستند بهترینند
نگار حسنپور من و همسرم همیشه فکر می کردیم واقعا پسر ما باید از نظر درسی آدم موفقی باشد اما وقتی با استعدادیابی کودکان در فرزندان برتر آشنا شدم دیدم واقعا خود من یکی از قربانی های عدم استعدادیابی شدن هستم
ازشون تا آخر عمر فقط بخاطر همین یه مورد از ته قلبم سپاسگزارم امیدوارم با استعدادیابی پسرم آینده درخشان تری رو براش رقم بزنم
طناز کلاهچیان پسرم من، خواهر زاده من، پسر خواهر همسر من همگی در سال های مختلف در فرزندان برتر بوده اند بیش از یک دهه از آشنایی ما با دکتر مجد و خانم صدیقیان می گذرد.
فرزندان برتر مثل همیشه بی نقص بوده، آموزش هاشون هدفمنده مخصوصا در دپارتمان آموزششون، مثل دوره های مادر و کودک، من فرزندان برتر رو به همه پیشنهاد می دهم.
آزاده نوذری همه نظرات خوبی نوشتن برای فرزندان برتر، نظر من هم تائید تمام این نظرات هست، من برای بحث موسسه به فرزندان برتر مراجعه کردم
پانیذ خاکپور مقدم چقدر نظرات جذابی، واقعا اول از همه تشکر کنم از خانم صدیقیان و دکتر مجد
همه از همه چیز گفتن من از فضای محیطی مجموعه می گم، من هر موقع از سرکار میام دنبال پسر و دخترم توی حیاط می شینم تا بچه ها حسابی بازی کنند و کیف کنند
نکته مهم اینه که وسائل بازیشون همگی نکات آموزشی نیز دارند

نظرات بیشتر درباره موسسه فرزندان برتر (کلیک کنید)

اشتراک در موسسه پرورش فرزندان برتر شعبه اصلی، یوسف آباد RSS